Akvadent Diş Polikliniği Hizmetleri

İnsan vücudunda dişler çok önemli bir bölümü oluşturmaktadır. Vücudun birçok bölümünü de etkilemektedir. Dişte oluşan sorunlar ciddi sonuçlar doğurabilmektedir. Bu yüzden doğru yerde doğru şekilde tedavi edilmelidir. Diş problemlerinde mümkün olduğu kadar tedaviye erken başlanmalıdır. Bu konuda Akvadent diş polikliniği en iyi şekilde hizmet vermektedir. Akvadent ağız ve diş sağlığınız için her hizmeti sunmaktadır.

 Gülüş Estetiği ve Tasarımı

Akvadent gülüşünüzün en estetik biçimini oluşturmak için diş ve dudak operasyonları yapmaktadır. Size en yakışan şekilde bir görünüm sunulmaktadır. Dişlerinizin beyaz, sıralı olması ve duruş şekilleri üzerinde uygulamalar yapılmaktadır. Bunlar gülüşü en çok etkileyen unsurlardır.

Diş boyu ayarlanması, diş beyazlatma, çürüme ve diş eksikliği durumlarının kaldırılması gibi ayarlamalar yapılmaktadır. Gülüş tasarımı birden fazla aşamadan oluşmaktadır. 15 gün gibi kısa süre içersinde de uygulamalar bitebilmektedir.

Periodontoloji

Akvadent DişPeriodontoloji bölümü bulunan Akvadent, bu sayede diş etinizi en iyi şekilde inceleyebilmektedir. Uzman kişiler ile yapılan incelemeler sonucu diş eti problemleriniz çözülmektedir. Bu tedavilerin en önemli amacı diş kaybının gerçekleşmemesidir. Bunun için hastalara her zaman ağız temizliği önerilmektedir. Ağız temizliği uygulanmaz ise cerrahi müdahaleler yapılmaktadır.

 Kanal Tedavisi

Bu tedavi Akvadent doktorları tarafından çok fazla hasar görmüş dişler için uygulanmaktadır. Bu tedavide diş özü çıkarılmaktadır. Temizlenerek yeri doldurulmaktadır. Diş röntgeni, anestezi, pulpektomi ve doldurma işleminden oluşan 4 aşamada gerçekleştirilmektedir.

 Porselen Diş Kaplama

Porselen diş kaplama yöntemi ile dişin yüzeyi porselen ile kaplanmaktadır. Bu yöntem ile estetik ve doğal bir görünüm elde edilmektedir. Bu yöntemde her diş için ayrı ayrı tasarlama yapılmaktadır. Estetik kaygı sebebiyle birçok kişi tarafından tercih edilen bir yöntemdir.

Çene Cerrahisi

Akvadent CerrahiÇene cerrahisi, ağız, diş, çene ve çene kaslarını kapsayan problemler ile ilgilenmektedir. İnsanlarda en çok diş etinde ya da ağızda bulunan kistler oluşmaktadır. Diş eti iltihaplanmaları, çene kaslarında zedelenmeler ile ilgili operasyonlar da yapılmaktadır. Dudaklarda ve damakta oluşan yarıklar ile de çene cerrahisi ilgilenmektedir. Uzman Akvadent doktorları ile sağlıklı ve estetik görünüm elde edilmektedir.

Pedodonti: Pedodonti, çocuk diş hekimliğine verilen isimdir. Çocukların gelişim dönemlerinde oluşabilecek sorunlar tespit edilmektedir. Erken tedavi yöntemleri ile gelecek için daha sağlıklı bir ağız yapısı oluşturulmaktadır.

Dolgu Tedavisi: Dolgu tedavisi en çok uygulanan tedavi yöntemlerinden biridir. Uzman Akvadent doktorları ile çürük dişin hasarlı bölümü temizlenmektedir. Temizlenen oyuk uygun biçimde doldurulmaktadır. Çürüğün çok ilerlediği hastalarda ise dişin tamamen çekilmesi de mümkündür.

Diş Protez: Diş protezi ile kurtarılması mümkün olmayan dişler çekilmektedir. Onun yerine protez diş ya da dişler takılmaktadır.

AkvadentBruksizm: Bruksizm halk arasında diş gıcırdatma ya da diş sıkma olarak bilinmektedir. Diş gıcırdatma ya da sıkma ciddi diş eti problemlerine sebep olabilmektedir. Bu tür durumlar için tedavi genellikle farmakolojik ya da psikolojik olarak uygulanmaktadır.

Genel Anestezi: Birçok kişi dişçi korkusuna sahiptir. Genellikle lokal anestezi tercih edilse de hastaya bağlı olarak genel anestezi de uygulanabilmektedir.

Write a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şeffaf Plak (Telsiz Ortodonti) Tedavisi

Oldukça yeni tedavi tekniklerinden biri olan bu yöntemde temel amaç daha düzgün sıralanan dişlere sahip olunmasıdır. …

Akvadent Diş Polikliniği Hizmetleri

İnsan vücudunda dişler çok önemli bir bölümü oluşturmaktadır. Vücudun birçok bölümünü de etkilemektedir. …

Diş Eti Çekilmesi Nedir?

Diş eti çekilmesi yani diş atrofisi denilen olay dişleri saran dokunun, dişi veya kökünü dışarı çıkartarak çekilmesidir. …