Diş Dolgusu Fiyatları

Diş Dolgusu, çürük ya da çeşitli nedenlerden dolayı zarar gören dişlere uygulanan bir yöntemdir. Çürümüş ya da zarar görmüş dişlerin işlevlerini yerine getirmek ve eski görünümüne kavuşması için yapılan restore işlemine dolgu denir. Diş dolgusu, dişi tamamen kaybetmemek için diş hekimleri tarafından uygulanan yöntemdir.

Güncel Diş Dolgusu Fiyatları!.

Şehir ve kliniklere göre değişmekte olan güncel diş dolgusu fiyatları, tek diş için 250 – 400 TL arasında değişmektedir. Farklı çeşitleri bulunan diş dolgusunun fiyatı çeşitlerine göre değişmektedir. Kesin fiyatların verilebilmesi için çene röntgeni ve diğer türevi uzman klinik doktorlarının isteyeceği tetkiklere gerek duyulmaktadır.

Diş Dolgusu Çeşitleri

Diş Dolgusu yaptıracak herkes için aynı dolgu tipi uygulanmaz. Çünkü dişlerde meydana gelen hasarlar, çürüklerin büyüklüğü ve bireylerin dolgu yapılacak materyale alerjisinin olup olmadığına göre dolgu tipi değişiklik gösterir. Ayrıca insanlar dişlerine yaptıracakları dolguları kendileri de seçebilirler. Dolgu çeşitleri Altın, Amalgam, Kompozit ve Porselen olmak üzere 4 tanedir.

Diş Dolgusu FiyatlarıAltın Diş Dolgusu

İnsanların isteği doğrultusunda laboratuarlar da özel olarak üretilen dolgulardır. Dişlerdeki çürüğün boyutuna ve şekline göre dizayn edilir. Diş Dolgu çeşitleri arasındaki en iyi dolgu malzemesi olarak birçok otorite tarafından önerilmektedir. Ancak bu diş dolgusu fiyatı alternatiflerine göre daha pahalıdır ve dolgu yapılması için birden fazla seans gerekir.

Amalgam Dolgu

Gümüş dolgu olarak adlandırdığımız dolgulardır. Aşınmaya karşı dirençli yapıya sahiptirler. Diğer dolgu çeşitlerine göre daha parlak olmasından dolayı genelde ön dişlerde tercih edilmemektedir.

Kompozit Diş Dolgusu

Dişlerde oluşan çürükleri ortadan kaldırmak için Diş Dolgusu yaptıracaksanız, doğal bir diş gibi görünmesini istiyorsanız yaptıracağınız dolgu çeşidi Kompozit Dolgu’dur. Malzemeler karıştırılır ve çürük dişteki dolgu yapılacak alana dökülür ve sertleşmeye bırakılır. Kompozit dolgular zamanla kırılabilir ya da aşınabilirler. Bu nedenle çok tavsiye edilen bir dolgu çeşidi değildir. Çay, kahve ve tütün tüketmeniz durumunda kompozit dolgularda lekeler oluşabilir.

Porselen Diş Dolgular

Diş Dolgusu ÇeşitleriPorselen dolgular dişin yapısına ve çürüğün boyutuna göre laboratuvar ortamında özel olarak üretilerek dişlere yerleştirilirler. Doğal diş renginde üretilebilir ve lekelenmeleri zordur. Porselen diş dolgusu neredeyse dişin tüm bölümünü kaplayacağı için maliyetlidirler.

Dolgu Nasıl Yapılır?

Dişlerinize dolgu gerekip gerekmediğini diş hekimleriniz karar vermektedir. Dişlerinize dolgu yaptıracağınız zaman kesinlikle uzman diş hekimlerine başvurmalısınız. Uzman diş hekimlerinden farklı kişilere yaptıracağınız dolgular dişlerinizin daha kötü olmasına ve ağız ve diş sağlığınız zarar görmesine neden olabilir. Diş dolguları hakkında bir çok bilgeleri, kliniklere göre farklılık gösteren Diş dolgusu fiyatları ve çeşitlerini sizin için derlemeye çalıştık. Düşüncelerinizi ve fikirlerinizi yorum olarak yapabilirsiniz!.

Diş hekimleri dolgu yapacakları zaman ilk olarak çürük dokuyu uzaklaştıracaklardır. Sonra çürüğün sıçradığı alanları temizleyeceklerdir. Daha sonra temizlenen bu alanlar uygun olan ya da tercih edilen dolgularla doldurulacaktır.


Write a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şeffaf Plak (Telsiz Ortodonti) Tedavisi

Oldukça yeni tedavi tekniklerinden biri olan bu yöntemde temel amaç daha düzgün sıralanan dişlere sahip olunmasıdır. …

Akvadent Diş Polikliniği Hizmetleri

İnsan vücudunda dişler çok önemli bir bölümü oluşturmaktadır. Vücudun birçok bölümünü de etkilemektedir. …

Diş Eti Çekilmesi Nedir?

Diş eti çekilmesi yani diş atrofisi denilen olay dişleri saran dokunun, dişi veya kökünü dışarı çıkartarak çekilmesidir. …