Diş Teli Fiyatları

Fiyatlar |  Bu yazı, 17 Mart 2020 tarihinde yayınlandı!.

Diş bozukluklarında çok büyük oranda çözüme ulaşılan bu tedavi yöntemi oldukça bilindik ve etkili diyebiliriz. Çocuk yaşlardan yetişkin duruma kadar bir çok kişiye uygulanan diş teli fiyatları 2020 güncel listesini size sunuyoruz. Sorunlara ve kullanmak istediğiniz malzemelere göre değişen fiyatlar sonrasında kendinize en uygun diş kliniğini seçebilir ve tedavinizi olabiliriniz.

2020 Diş Teli Fiyatları ve Türleri!

Diş teli tedavisinde kullanılan malzemelere göre 2020 yılı diş teli fiyatları 2,500 TL – ile 8.000 TL arasında değişmektedir. Şeffaf ve görünmez diş teli seçenekleri fiyatı etkileyen en büyük faktörlerin başında gelmektedir.

2020 Diş Teli Fiyatı KDV Hariç Fiyatlardır!.
Angle sınıf 1 diş teli tedavisi 1650
Angle sınıf 2 diş teli tedavisi 1950
Angle sınıf 3 diş teli tedavisi 2650
Sabit kapanış yükseltici tatbiki 130
Açık kapanış diş teli tedavisi 2570
Pekiştirme tedavisi diş teli fiyatı 660
Pekiştirme aygıtı (hawley vs) 646
Sabit Pekiştirme Aygıtı (lingual retainer) 660
Tek çene için aparey Yapımı (vida hariç) 660

Çok Tercih Edilen Diş Teli Çeşitleri ve Fiyatları!.

Diş teli tedavisi, diş yapısı bozuk olan kişilerde bu sorunun giderilmesi amacıyla yapılan tıbbi bir işlemdir. Bu tedaviye ortodonti adı verilmektedir. Diş teli, dişi çıkmayan, dişinde kırık bulunan ya da dişleri ayrık olan kişilere de uygulanmaktadır. Bu konuyla alakalı en fazla merak edilen konu ise, diş teli çeşitleri ve farklılıkları konusudur. Günümüzde kullanılan diş teli çeşitleri şunlardır:

Metal Braket

Diş teli fiyatlarıOrtodontik tedavilerde en fazla kullanılan diş teli çeşidi, metal diş telleridir. Normal şartlarda hastalar tarafından pek istenmeyen bir braket çeşididir ve diş teli fiyatları arasında en ucuz olanıdır diyebiliriz.  Bunun da en önemli nedeni son derece belirgin olması ve estetik durmamasıdır. Buna rağmen son derece dayanıklı olan ve kısa sürede daha iyi sonuç veren metal diş teli, uzmanlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Kapaklı Braket

Diş teli çeşitleri arasında yaygın olanlardan biri de kapalı brakettir. Hastanın ağız ve diş yapısına uyum sağlaması durumunda bu braket türü tercih edilmektedir. Bunun da en önemli nedeni çelik bağların kullanılmamasıdır. Bu bağlar olmadığı için de işlem sonrasındaki rutin kontroller daha az yapılmakta ve hasta daha rahat hissetmektedir.

Estetik Braket

Diş teli 2020 fiyatıDiş teli konusunda yaşanan en büyük sorun estetik kaygıdır. Yani, diş teli olan kişiler genellikle rahat gülemez ya da sosyal anlamda sorun yaşamaya başlarlar. Gelişen teknoloji ile birlikte estetik braketler üretilmiş ve diş teli konusu kabus olmaktan çıkmıştır. Önceki yıllarda porselenden üretilen bu braketler, porselenin kırılgan yapısı nedeniyle fazla tercih edilmemiştir. Günümüzde ise şeffaf bir şekilde safir denen çeşidi üretilmeye başlanmıştır. Diş teli fiyatları arasında en yüksek limitlerde çıkan tedavilerden birisidir diyebiliriz. Maddi anlamda biraz daha yük olan bu modellerde estetik sorunlar ortadan kaldırılmıştır.

Estetik diş telleri arasında porselen braket, lingual braket, şeffaf plaklar, damon braket gibi çeşitler bulunmaktadır. Kullanılan malzemenin yapısı nedeniyle estetik braketler bu şekilde sıralanmaktadır.

Diş Telleri Arasındaki Farklılıklar

Ortodonti tedavisine ihtiyaç duyan kişiler öncelikle diş teli çeşitleri ve farklılıkları konusunda bilgi sahibi olmalıdır. Diş teli kullanımı bir tercih değil zorunlu bir durumdur. Bu nedenle ağız ve diş yapısında bozukluk olan kişilerin bir an önce harekete geçmesi ve diş teli tedavisini tercih etmesi gerekmektedir. Diş telleri arasındaki farklılıkları şu şekilde sıralayabiliriz:

* Metal diş telleri diğer tellere oranla daha dayanıklı ve daha kısa sürede sonuç sunmaktadır.

* Metal diş teli diğer diş tellerine nazaran daha ekonomiktir.

* Porselen diş teli metal diş teline oranla daha estetik bir görüntü sunmaktadır.

* Şeffaf diş teli diğer tellere oranla çok daha estetik görünmekte ve hastanın daha rahat hareket etmesini sağlamaktadır.

* Lingual diş teli de görünmeyen yapısıyla kişilerin daha özgüvenli olmasını sağlamaktadır.

Diş teli yaptıracak kişilerin ortodonti uzmanıyla görüşerek isteklerini bildirmeleri gerekmektedir. Diş teli çeşitleri ve farklılıkları incelenmeli, buna göre karar verilmelidir. Kişinin ağız ve diş yapısı, maddi olanakları ve tedaviyi sonlandırma süresindeki talepleri doğrultusunda en doğru karar verilmelidir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. berat ari dedi ki:

  harika fiyatlarınız var herkese sizi tavsiye etmekten memnun olurum.saygılarımla

 2. Cihan dedi ki:

  Fiyatlar gayet uygun ve makale açıklayıcı olmuş eğer diş teli taktırmak isteyen olursa mutlaka bunları okumalı

 3. Kent243768 dedi ki:

  Braket konusundaki çeşitliliğin anlatılmış olması iyi olmuş ayrıca estetik braket konusu da unutulmamış. Diş teli fiyatları gayet açıklayıcı olmuş. Tüm herkesin faydalanması dileğiyle.

 4. bayram dedi ki:

  Diş teli ile ilgili bütün konuları detaylı bir şekilde anlatmışlar. Okuyup bilgi sahibi olmak ve ona göre tercihleri belirlemek lazım.

 5. mikail dedi ki:

  Fiyat gayet uygundur teşekkürler

 6. Furkan dedi ki:

  Diş teli yaptıracağım bayramdan sonra ilk tercihim siz olacaksınız

 7. serdar dedi ki:

  diş teli çeşitleri ve fiyatları hakkında gerçekten çok iyi bilgiler sunuyor.mutlaka makaleyi okuyunuz.

 8. Magazin Teknoloji dedi ki:

  fiyat ve hizmet gayet uygun öneririm.

 9. On Numara dedi ki:

  Bu önemli ve faydalı çalışma için çok teşekkürler devamını bekliyoruz

 10. Gökçen dedi ki:

  Çok güzel ve ayrıntılı bir yazı olmuş. Her türlü konuyu açıklamışsınız. Elinize sağlık.

 11. dargman69 dedi ki:

  verdiğiniz detaylı bilgilendirme için teşekkür ederim. bu fiyatlar ilden ile değişiklik gösterir mi

 12. djkaram dedi ki:

  Verdiğiniz bilgiler için size teşekkür ederim.Çalışmalarınızda Allah kolaylık versin

 13. seydi altındağlı dedi ki:

  kaç yaşına kadar diş teli yapılıyor, 44 yaşında olur mu?

 14. rümeysa dedi ki:

  güzel gülüşler için para önemli değil ve cazip fiyatlar var

 15. buğlem dedi ki:

  sağlıklı yasam için fiyat önemlı değil

0
Akvadent Diş Polikliniği Hizmetleri

Akvadent Diş Polikliniği Hizmetleri

İnsan vücudunda dişler çok önemli bir bölümü oluşturmaktadır. Vücudun birçok bölümünü de etkilemektedir. Dişte oluşan sorunlar ciddi sonuçlar doğurabilmektedir. Bu...

0
Diş Eti Çekilmesi Nedir?

Diş Eti Çekilmesi Nedir?

Diş eti çekilmesi yani diş atrofisi denilen olay dişleri saran dokunun, dişi veya kökünü dışarı çıkartarak çekilmesidir. Bunun sonucunda diş...

0
Diş Dolgusu Fiyatları

Diş Dolgusu Fiyatları

Diş Dolgusu, çürük ya da çeşitli nedenlerden dolayı zarar gören dişlere uygulanan bir yöntemdir. Çürümüş ya da zarar görmüş dişlerin...