Kategori: <span>Fiyatlar</span>

Diş Dolgusu Fiyatları

Diş Dolgusu, çürük ya da çeşitli nedenlerden dolayı zarar gören dişlere uygulanan bir yöntemdir. Çürümüş ya da zarar görmüş dişlerin işlevlerini yerine getirmek ve eski görünümüne kavuşması için yapılan restore işlemine dolgu denir. Diş dolgusu, dişi tamamen kaybetmemek için diş hekimleri tarafından uygulanan yöntemdir.

Güncel Diş Dolgusu Fiyatları!.

Şehir ve kliniklere göre değişmekte olan güncel diş dolgusu fiyatları, tek diş için 250 – 400 TL arasında değişmektedir. Farklı çeşitleri bulunan diş dolgusunun fiyatı çeşitlerine göre değişmektedir. Kesin fiyatların verilebilmesi için çene röntgeni ve diğer türevi uzman klinik doktorlarının isteyeceği tetkiklere gerek duyulmaktadır.

Diş Dolgusu Çeşitleri

Diş Dolgusu yaptıracak herkes için aynı dolgu tipi uygulanmaz. Çünkü dişlerde meydana gelen hasarlar, çürüklerin büyüklüğü ve bireylerin dolgu yapılacak materyale alerjisinin olup olmadığına göre dolgu tipi değişiklik gösterir. Ayrıca insanlar dişlerine yaptıracakları dolguları kendileri de seçebilirler. Dolgu çeşitleri Altın, Amalgam, Kompozit ve Porselen olmak üzere 4 tanedir.

Diş Dolgusu FiyatlarıAltın Diş Dolgusu

İnsanların isteği doğrultusunda laboratuarlar da özel olarak üretilen dolgulardır. Dişlerdeki çürüğün boyutuna ve şekline göre dizayn edilir. Diş Dolgu çeşitleri arasındaki en iyi dolgu malzemesi olarak birçok otorite tarafından önerilmektedir. Ancak bu diş dolgusu fiyatı alternatiflerine göre daha pahalıdır ve dolgu yapılması için birden fazla seans gerekir.

Amalgam Dolgu

Gümüş dolgu olarak adlandırdığımız dolgulardır. Aşınmaya karşı dirençli yapıya sahiptirler. Diğer dolgu çeşitlerine göre daha parlak olmasından dolayı genelde ön dişlerde tercih edilmemektedir.

Kompozit Diş Dolgusu

Dişlerde oluşan çürükleri ortadan kaldırmak için Diş Dolgusu yaptıracaksanız, doğal bir diş gibi görünmesini istiyorsanız yaptıracağınız dolgu çeşidi Kompozit Dolgu’dur. Malzemeler karıştırılır ve çürük dişteki dolgu yapılacak alana dökülür ve sertleşmeye bırakılır. Kompozit dolgular zamanla kırılabilir ya da aşınabilirler. Bu nedenle çok tavsiye edilen bir dolgu çeşidi değildir. Çay, kahve ve tütün tüketmeniz durumunda kompozit dolgularda lekeler oluşabilir.

Porselen Diş Dolgular

Diş Dolgusu ÇeşitleriPorselen dolgular dişin yapısına ve çürüğün boyutuna göre laboratuvar ortamında özel olarak üretilerek dişlere yerleştirilirler. Doğal diş renginde üretilebilir ve lekelenmeleri zordur. Porselen diş dolgusu neredeyse dişin tüm bölümünü kaplayacağı için maliyetlidirler.

Dolgu Nasıl Yapılır?

Dişlerinize dolgu gerekip gerekmediğini diş hekimleriniz karar vermektedir. Dişlerinize dolgu yaptıracağınız zaman kesinlikle uzman diş hekimlerine başvurmalısınız. Uzman diş hekimlerinden farklı kişilere yaptıracağınız dolgular dişlerinizin daha kötü olmasına ve ağız ve diş sağlığınız zarar görmesine neden olabilir. Diş dolguları hakkında bir çok bilgeleri, kliniklere göre farklılık gösteren Diş dolgusu fiyatları ve çeşitlerini sizin için derlemeye çalıştık. Düşüncelerinizi ve fikirlerinizi yorum olarak yapabilirsiniz!.

Diş hekimleri dolgu yapacakları zaman ilk olarak çürük dokuyu uzaklaştıracaklardır. Sonra çürüğün sıçradığı alanları temizleyeceklerdir. Daha sonra temizlenen bu alanlar uygun olan ya da tercih edilen dolgularla doldurulacaktır.

Porselen Diş Fiyatları

Diş, sağlık açısından olduğu kadar estetik açısından da önemli bir konudur. Dişi sağlıklı olan insanlar sosyal hayatta daha özgüvenli hareket etmektedir. Dişlerin sağlıklı olması, ağızda oluşacak kokuları önlemekte ve sindirimin de daha düzgün olmasını sağlamaktadır. Özellikle estetik kaygı taşıyan ve dişlerinden memnun olmayan kişiler için çeşitli kaplama yöntemleri bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi porselen diş yapımı tekniğidir.

Porselen Diş Fiyatları Ne Kadar?

Şehirlere ve kliniklere göre değişiklik gösteren Porselen kaplama tedavisinin ortalama fiyatlarını sizin için listeledik. Porselen diş fiyatı, 400 TL ile 700 TL arasında değişmektedir. Kullanılan malzemeler ve tedavi sürecine göre fiyatlarda farklılıklar görülmektedir. Detaylı ve kesin fiyatlar için klinik uzman doktorların detaylı incelemeleri gerekmektedir.

Diş Tedavi Türü!. 2020 KDV Hariç Fiyatları
Tek Parça Döküm Kuro 410 TL
Veneer Kuron (Akrilik) 480 TL
İmplant Üstü Veneer Kuron (Seramik)
(Abutment Ücreti Hariç)
1.235 TL
Laminate Veneer (Akrilik) 585 TL
Laminate Veneer (Seramik) 1.275 TL
Tam Seramik Kuron (Metal Desteksiz) 1.225 TL
Geçici Kuron (Tek Diş İçin) 150 TL
Kuron Sökümü (Tek Sabit Üye İçin) 135 TL

Porselen Diş Yapımı Nedir?

Porselen DişBembeyaz dişler ile daha rahat gülüşler için diş yapısında ve renginde sorun yaşayan kişiler uzmana başvurmalıdır. Bu noktada porselen diş nasıl yapılır sorusu devreye girmektedir. Öncelikle bu hizmet için başvuran hastanın ağız ve diş yapısı incelenmelidir. Sonrasında hangi teknikle bu işlemin yapılmasına karar verilecektir. Adından da anlaşılacağı gibi bu işlem için kullanılan an malzeme porselendir. Öncelikle bu hizmeti talep eden kişinin çene ve ağız ölçüleri alınmaktadır. Bu işlemin ardından diş yapısı ve ayrılan bütçeye göre hangi kısımların kaplanacağına karar verilmektedir.

Porselen diş nasıl yapılır sorusunu soran kişiler için hizmeti alacakları uzman oldukça önemlidir. Malzemeyi en doğal ve kişinin çene yapısına en uygun kullanan uzmanlar tercih edilmelidir. Porselen, görüntü olarak dişin doğal görüntüsüne en yakın malzeme olduğu için en sık tercih edilen materyaldir. Porselen diş fiyatı belirlenirken ana malzeme porselen olsa da talebe ve olanaklara göre seramik ve metal de kullanılabilmektedir ve bu genel fiyatları etkilemektedir.

Porselen diş genellikle çarpışık diş bozukluğu olanlara, kırık dişi olanlara, diş yapısını beğenmeyenlere uygulanabilir. Bu yöntem, ileri düzeyde diş çürüklüğü olanlara, diş eti sorunu olanlara uygulanamamaktadır.

Porselen Diş Fiyatları ve Çeşitleri

Porselen diş konusunda sıklıkla sorulan sorular arasında porselen diş çeşitleri nelerdir sorusu yer almaktadır. Porselen diş fiyatları, kullanılan malzemeler ve tedavisine göre bir çok çeşit barındırmaktadır. Bu tedavi türlerini sizin için şu şekilde sıraladık.

  • Full Porselen Diş Kaplama

Porselen diş fiyatıDişlerin önlü ve arkalı olmak üzere tamamını kapsayan porselen kaplama çeşididir. Bu porselen kaplamaya embress diş kaplama adı da verilmektedir. Tedavi süresinin uzun ve sabır gerektirdiği bu kaplama çeşidinde seramik kullanılmaktadır. Seramik parçaların üzerine cam seramik konularak pekişmesi sağlanmaktadır. Dayanıklılık süresinin uzun olması için işlem dikkatli ve sabırlı bir şekilde uygulanmalıdır.

  • Ön Porselen Diş Kaplama

Estetik kaygılardan dolayı, daha etkili bir gülüşe sahip olmak isteyenlerin tercih ettiği porselen diş kaplama yöntemidir. Bölgesel olarak uygulanan bir işlem olduğu için full kaplamaya göre daha kısa sürmekte ve daha uygun fiyatlara gelmektedir.

  • Tek Diş Porselen Kaplama

Genellikle bir kaza sonrasında tek bir dişini kaybeden ya da tek dişi hasar gören kişiler için tek diş porselen diş kaplama yöntemi uygulanmaktadır. İşlem genellikle kısa sürmekte ve diş ölçüsü doğru alındığında olumlu sonuç vermektedir.

Diş Teli Fiyatları

Diş bozukluklarında çok büyük oranda çözüme ulaşılan bu tedavi yöntemi oldukça bilindik ve etkili diyebiliriz. Çocuk yaşlardan yetişkin duruma kadar bir çok kişiye uygulanan diş teli fiyatları 2020 güncel listesini size sunuyoruz. Sorunlara ve kullanmak istediğiniz malzemelere göre değişen fiyatlar sonrasında kendinize en uygun diş kliniğini seçebilir ve tedavinizi olabiliriniz.

2020 Diş Teli Fiyatları ve Türleri!

Diş teli tedavisinde kullanılan malzemelere göre 2020 yılı diş teli fiyatları 2,500 TL – ile 8.000 TL arasında değişmektedir. Şeffaf ve görünmez diş teli seçenekleri fiyatı etkileyen en büyük faktörlerin başında gelmektedir.

2020 Diş Teli Fiyatı KDV Hariç Fiyatlardır!.
Angle sınıf 1 diş teli tedavisi 1650
Angle sınıf 2 diş teli tedavisi 1950
Angle sınıf 3 diş teli tedavisi 2650
Sabit kapanış yükseltici tatbiki 130
Açık kapanış diş teli tedavisi 2570
Pekiştirme tedavisi diş teli fiyatı 660
Pekiştirme aygıtı (hawley vs) 646
Sabit Pekiştirme Aygıtı (lingual retainer) 660
Tek çene için aparey Yapımı (vida hariç) 660

Çok Tercih Edilen Diş Teli Çeşitleri ve Fiyatları!.

Diş teli tedavisi, diş yapısı bozuk olan kişilerde bu sorunun giderilmesi amacıyla yapılan tıbbi bir işlemdir. Bu tedaviye ortodonti adı verilmektedir. Diş teli, dişi çıkmayan, dişinde kırık bulunan ya da dişleri ayrık olan kişilere de uygulanmaktadır. Bu konuyla alakalı en fazla merak edilen konu ise, diş teli çeşitleri ve farklılıkları konusudur. Günümüzde kullanılan diş teli çeşitleri şunlardır:

Metal Braket

Diş teli fiyatlarıOrtodontik tedavilerde en fazla kullanılan diş teli çeşidi, metal diş telleridir. Normal şartlarda hastalar tarafından pek istenmeyen bir braket çeşididir ve diş teli fiyatları arasında en ucuz olanıdır diyebiliriz.  Bunun da en önemli nedeni son derece belirgin olması ve estetik durmamasıdır. Buna rağmen son derece dayanıklı olan ve kısa sürede daha iyi sonuç veren metal diş teli, uzmanlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Kapaklı Braket

Diş teli çeşitleri arasında yaygın olanlardan biri de kapalı brakettir. Hastanın ağız ve diş yapısına uyum sağlaması durumunda bu braket türü tercih edilmektedir. Bunun da en önemli nedeni çelik bağların kullanılmamasıdır. Bu bağlar olmadığı için de işlem sonrasındaki rutin kontroller daha az yapılmakta ve hasta daha rahat hissetmektedir.

Estetik Braket

Diş teli 2020 fiyatıDiş teli konusunda yaşanan en büyük sorun estetik kaygıdır. Yani, diş teli olan kişiler genellikle rahat gülemez ya da sosyal anlamda sorun yaşamaya başlarlar. Gelişen teknoloji ile birlikte estetik braketler üretilmiş ve diş teli konusu kabus olmaktan çıkmıştır. Önceki yıllarda porselenden üretilen bu braketler, porselenin kırılgan yapısı nedeniyle fazla tercih edilmemiştir. Günümüzde ise şeffaf bir şekilde safir denen çeşidi üretilmeye başlanmıştır.

Diş teli fiyatı arasında en yüksek limitlerde çıkan tedavilerden birisidir diyebiliriz. Maddi anlamda biraz daha yük olan bu modellerde estetik sorunlar ortadan kaldırılmıştır.

Estetik diş telleri arasında porselen braket, lingual braket, şeffaf plaklar, damon braket gibi çeşitler bulunmaktadır. Kullanılan malzemenin yapısı nedeniyle estetik braketler bu şekilde sıralanmaktadır.

Diş Telleri Arasındaki Farklılıklar

Ortodonti tedavisine ihtiyaç duyan kişiler öncelikle diş teli çeşitleri ve farklılıkları konusunda bilgi sahibi olmalıdır. Diş teli kullanımı bir tercih değil zorunlu bir durumdur. Bu nedenle ağız ve diş yapısında bozukluk olan kişilerin bir an önce harekete geçmesi ve diş teli tedavisini tercih etmesi gerekmektedir. Diş telleri arasındaki farklılıkları şu şekilde sıralayabiliriz:

* Metal diş telleri diğer tellere oranla daha dayanıklı ve daha kısa sürede sonuç sunmaktadır.

* Metal diş teli diğer diş tellerine nazaran daha ekonomiktir.

* Porselen diş teli metal diş teline oranla daha estetik bir görüntü sunmaktadır.

* Şeffaf diş teli diğer tellere oranla çok daha estetik görünmekte ve hastanın daha rahat hareket etmesini sağlamaktadır.

* Lingual diş teli de görünmeyen yapısıyla kişilerin daha özgüvenli olmasını sağlamaktadır.

Diş teli yaptıracak kişilerin ortodonti uzmanıyla görüşerek isteklerini bildirmeleri gerekmektedir. Diş teli çeşitleri ve farklılıkları incelenmeli, buna göre karar verilmelidir. Kişinin ağız ve diş yapısı, maddi olanakları ve tedaviyi sonlandırma süresindeki talepleri doğrultusunda en doğru karar verilmelidir.

İmplant Fiyatları!.

Yerli implant markalarınında yaygınlaşması ile fiyatı bin liraya kadar düşen implant diş fiyatı ile artık herkes kolaylıkla implant yaptırabilmektedir. Alternatif tedavi yöntemlerine göre çok daha uzun ve kalıcı olan bu yöntem ön yargılar nedeniyle çok tercih edilmemektedir. Sizin için implant hakkındaki düşüncelerinizi değiştirmeye ve ön yargılarınızı yıkmak için bu yazıyı yazıyoruz!.

2020 İmplant Fiyatları Güncel Fiyat Listesi!.

implant fiyatlarıYeni yılın başlarında olduğumuz bu dönemde birbirinden büyük fırsatlar ve indirimler olduğu gibi zam gelen hizmet veya ürünlerde olsada henüz İmplant diş fiyatlarında her hangi bir artış bulunmuyor. Fiyatları belirleyen asıl kaynakların diş kliniklerine göre değişiklik göstermesi ile orta seviye değişiklikler oluyor olsada genel implant diş fiyatları eski fiyatlar üzerinden devam ediyor diyebiliriz.

Fiyatlar bulunduğunuz şehir ve tedavi olduğunuz kliniklere göre değişebilmektedir. Tedavi hakkında detaylı bilgi almak için implant yapımı yazımızı inceleyebilirsiniz

TDB 2020 İmplant Fiyatları KDV Dahil %8
Kemik İçi İmplant (Tek Silindirik İmplant Ücreti Hariç)  1400 TL
Sert doku greftleme ( kemik tozu ücreti hariç )  650 TL
Overdenture İmplant Ücreti Hariç (Tek Çene)  2540 TL
İmplant Çıkartılması  550 TL
Veneer Kron ( Zirkonyum) ( Kıymetli Metal Ücreti Hariç ) 535 TL
Veneer Kron ( Porselen ) ( Kıymetli Metal Ücreti Hariç ) 535 TL
Tam Seramik Kron ( Metal Desteksiz Porselen )  1220 TL
Diş Çekimi  155 TL
Gömülü Diş Çekimi  495 TL

Ucuz İmplant ve Pahalı İmplant Arasındaki Farklar!

Fiyat araştırması yaparken hepimizin kafası karışabilir, bir klinikten alınan fiyatlar ile bir sonraki arasında büyük farklar bulunabilir, bu fiyat farklarının geneli kullanılan implant malzemesinin üretiminden ve kalitesinden kaynaklanmaktadır. Yerli implant her zaman diğer alternatiflerine göre daha ucuz olmuştur ve ucuz implant yaptırmak isteyenlerin ilk tercihi olmuştur. Fiyatları düşük olsada aslında düşünüldüğü kadar kalitesiz ürünlerde değillerdir.

Ucuz implant fiyatları

Bir diğer fiyatları değiştiren etkende diş poliklinik bölgesi ve kalitesidir. Hizmetlerini üst seviyede yapan ve en kaliteli ürünleri kullanan klinikler ister istemez diğer alternatiflerine göre daha uygun fiyatlar verebiliyorlar, yukarıdaki tabloda ortalama olarak sunulan implant fiyatları hakkında genel bir liste ekledik. Bu liste üzerinden implant fiyatı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Soru ve sorunlarını yorumlar kısmından bize yazabilirsiniz ve fikirlerinizi paylaşabilirsiniz!.

Şeffaf Plak (Telsiz Ortodonti) Tedavisi

Oldukça yeni tedavi tekniklerinden biri olan bu yöntemde temel amaç daha düzgün sıralanan dişlere sahip olunmasıdır. …

Akvadent Diş Polikliniği Hizmetleri

İnsan vücudunda dişler çok önemli bir bölümü oluşturmaktadır. Vücudun birçok bölümünü de etkilemektedir. …

Diş Eti Çekilmesi Nedir?

Diş eti çekilmesi yani diş atrofisi denilen olay dişleri saran dokunun, dişi veya kökünü dışarı çıkartarak çekilmesidir. …