Kategori: <span>Hizmetler</span>

Şeffaf Plak (Telsiz Ortodonti) Tedavisi

Oldukça yeni tedavi tekniklerinden biri olan bu yöntemde temel amaç daha düzgün sıralanan dişlere sahip olunmasıdır. Telsiz ortodonti tedavisinde hasta için özel olarak hazırlanan şeffaf plaklar kullanılır.

Şeffaf Plak Tedavisinin Avantajları

Klasik diş teline nazaran daha estetik bir görünüm sunar

 • Daha az sayıda muayeneye ihtiyaç olur
 • Her yaş grubu için uygundur
 • Alışma süreci daha kolay ve daha kısadır
 • Yemek sırasında çıkarılıp sonrasında yeniden takılabilir

Şeffaf Plak Kimlere Uygulanabilir?

Şeffaf PlakDiş teli kullanmak istemeyenler ve dişlerinde çapraşıklık olanlar için son derece ideal bir tedavi şeklidir. Ancak bu tedavinin uygulanabilmesi için alt ve üst çenede gömülü diş olmaması gerekiyor. Aynı zamanda dişleri arasında çok fazla boşluk olanlar için de uygun olmayan bir tedavi metodu olduğunu belirtelim.

Şeffaf Plak Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Tedavi süresi her hastada aynı olmaz. Bazı hastalarda kısa zamanda sonuç alınırken bazı hastalarda daha uzun süre tedaviye gerek duyulabilir. Dişler arasındaki çapraşıklık oranı ne kadar fazla olursa tedavi süresi de o kadar uzun olur. Diş telleri ile yapılan tedavi ile kıyaslandığında bu tedavinin birkaç ay daha uzun süre devam ettiğini söyleyebiliriz.

Invisalign Tedavisi Acı Verir Mi?

Şeffaf plak tedavisinde dişlerin daha düzgün sıralanması için kullanılan şeffaf aparat dişlere bir güç uygular. Bu güç de özellikle ilk günlerde hafif bir ağrıya neden olabilir. Ancak bu ağrının şiddetli olmadığını, hastaların yaşamını sıkıntıya sokmadığını belirtmek gerekiyor. Zamanla ağrı azalır ve bir süre sonrasında da hissedilmez.

Şeffaf Plakta Dişlerin Sallanması Normal Mi?

Elbette amaç dişlerin yeniden hizalanmasıdır. Bu zaman zarfında dişlerde hafif olmak kaydıyla sallanma meydana gelebilir. Bu durum gayet normaldir ve hatta beklenen bir durumdur. Hastaların dişlerdeki hafif sallanma nedeniyle endişe etmelerine gerek olmaz.

Şeffaf Plak Fiyatları 2021 Ne Kadar?

Diş hekiminin tecrübesi gibi bazı faktörler fiyat üzerinde belirleyici olabiliyor. Bu nedenle fiyat bilgisi vermek yanıltıcı olabilir. Ancak bu tedavi için sanıldığı gibi yüksek rakamlardan oluşan bir bütçe ayırmak gerekmiyor.

Detaylı bilgi için:
https://butunisimizdis.com/

Diş Eti Çekilmesi Nedir?

Diş eti çekilmesi yani diş atrofisi denilen olay dişleri saran dokunun, dişi veya kökünü dışarı çıkartarak çekilmesidir. Bunun sonucunda diş ve diş etleri arasında boşluklar meydana gelir. Bu boşluklara da bakteriler kolayca girebilir. Diş eti çekilmesi eğer doğru şekilde tedavi edilmezse diş kaybına dahi yol açar. Bu hastalık her yaştan insanda görülmektedir.Diş eti çekilmesi akut ve kronik olarak ikiye ayrılır. 3-4 mm’lik çekilmeler cerrahi müdahale gerektirmektedir.

Diş Eti Çekilmesinden Korunma Yöntemleri Nelerdir?

Ağız ve diş sağlığımıza dikkat emek, ilerleyen yaşlarda problem yaşamamak açısından oldukça önemlidir. Bununla birlikte altı ayda bir rutin kontroller yapılmalıdır. Asitli yiyecek ve içeceklerden uzak durulmalıdır.

Diş Eti Çekilmesinin Belirtileri Nelerdir?

Diş eti çekilmesinin belirtileri arasında bir çok unsur gösterilebilir. İlk belirti ağız kokusu olmakla birlikte yaşlılık, diş etlerinde kanama, dişin normalden daha büyük boyutlarda görülmesi, diş eti kızarıklıkları ve şişkinliktir.

Diş Etlerinin Çekilme Sebepleri Nelerdir?

Dişleri ve diş etlerini etkileyen bakterilerin yanı sıra, diş eti çekilmesi genetik olarak da görülmektedir. Diş bakımının aksatılması bir diğer etkenken kadınların hormonlarında değişikliklere yol açan hamilelik ve menopoz gibi belli dönemlerde, diş eti çekilmesi daha sık görülür. Fazla sigara kullanımı dişlerdeki hasarı yüksek derecede etkiler. Bazen de farkında olmadan strese bağlı olarak dişleri sıkmak ve gıcırdatmak da bunun bir sebebidir. Yine son yıllarda moda olan dile ve dudağa piercing takmak da bu hastalığa yol açar. Ayrıca dişler ve çenedeki çarpıklıklar da sebepler arasındadır.

Diş Eti Çekilmesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Tedavinin ilk aşamasında doktor tarafından dişlerdeki birikintiler temizlenir. Bu yöntem başlangıç aşamasında olan hastalara uygulanabilirken, aşırı bir rahatsızlık veren vakalarda lokal anestezi uygulanarak tedavi işlemi gerçekleştirilebilir. Bazen de diş etleri büyümüş ise lazer yöntemiyle ağrısız bir tedavi gerçekleştirilir. Bu işlemlerden sonra hasta üç, altı ve on iki aylık zaman dilimlerinde kontrol altına alınır.

Tedavi sonucunda hastanın ömrü boyunca kendi diş sağlığını etkin bir şekilde koruyabilmesi hedeflenir. Tedavi sonrasında hastada ağız kokusu şikayeti ortadan kalkar ve dişlerde sallanma geriler.

Diş Eti Tedavisinde Evde Uygulanabilecek Yöntemler

 • Papatya: En az ağız gargarası kadar etkilidir. Papatya bir tedavi yöntemi olmakla birlikte önlem alırken de kullanılabilir.
 • Ekinezya Bitkisi: Ağzımızı çalkaladığımız suya damlatmak suretiyle tedavi uygulanır.
 • Çay: Kanı pıhtılaştırma özelliğinden dolayı hem diş kanamalarını hem de diş eti bakterilerini önleyici etkisi vardır.
 • Meyan Kökü: Dişteki çürüme ve iltihaplanmaları önler.
 • Isırgan Otu: İçinde bulunduğu sıvı ve macunların etkisiyle, dişlerde plâk oluşumunu engeller.
 • Nane: Diş iltihaplanmalarına olumlu etkisi olan diş macunlarının yapısında bulunurlar.

Ayrıca magnezyum ve C vitamini içeren besinler de uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Diş Taşı Temizliği

Diş Taşı Temizliği, ağız ve diş sağlığı açısından çok önemlidir. Diş ve diş eti sorunları genellikler dişlerin etrafında biriken plaklardan meydana gelmektedir. Dişlerinizi her gün düzenli olarak fırçalasanız bile dişlerinizde ulaşamayacağınız bölgeler bulunmaktadır. Bu bölgelerde plakların birikmesi sonucunda diş taşı oluşacaktır. Oluşan diş taşları fırçalayarak gidermeniz çok zordur ve diş taşları etraflarında daha fazla plak biriktirerek diş etlerinize zarar vermeye başlayacaktır. Bu nedenle Diş Taşı Temizliği için gereken önem gösterilmelidir.

Diş Taşı Oluşumu Nasıl Engellenir?

Diş Taşı TemizliğiDiş taşı diğer adıyla tartar, diş yüzeyinde oluşan tabakaların temizlenmemesi sonucunda oluşarak diş üzerinde sert bir taş görünümü oluşturur. Bu durumda diş eti rahatsızlıklarına neden olur. Bu nedenle oluşabilecek diş taşlarının önlenmesi gerekmektedir.

Diş taşı oluşumunu önlemek için dişlerimizi her gün düzenli olarak ve diş fırçalama yöntemleri doğrultusunda fırçalamalıyız. Dişlerimizi fırçalayarak Diş Taşı oluşumunu azaltabilir ve yayılmasını engelleyebiliriz. Karbonhidratlı ve şekerli yiyecekler ve asitli içecekler diş taşı oluşumuna neden olabilir. Bu nedenle yediğimiz ve içtiğimiz yiyeceklere dikkat ederek diş taşı oluşumunu engelleyebiliriz. İnsanların salgılamış oldukları tükürükler gereğinden fazla olduğu takdirde diş taşı oluşumuna neden olabilir. Bu nedenle gün içersinde ağzınızı çalkalamanız ve ağız bakım sularını kullanmanız diş taşı oluşumunu engelleyebilir.

Diş Taşının Zararları Nelerdir?

Diş taşının zararlarını şu şekilde sıralayabilir;

 • Diş taşı oluşan dişlerde diş kemikleri zarar görür ve dişlerin tutulmasını zorlaştırır. Bu durum zamanla dişlerin sallanmasına ve düşmesine neden olur.
 • Diş taşları ağız kokusu yapar ve daha da artırır.
 • Dişlerde oluşan diş taşları enfeksiyona neden olarak diş etlerinin zarar görmesine neden olur.
 • Diş taşları temizlenmediği takdirde dişlerde kanama meydana getirebilir.

Diş Taşı Temizliği Nasıl Yapılır?

Oluşan diş taşlarını fırçalayarak ya da diğer temizlik yöntemleri ile gidermeniz çok zordur hatta imkânsızdır. Bu nedenle diş taşlarını temizlemek için diş hekimlerine başvurmalısınız. Diş hekiminiz diş taşlarını şu şekilde temizlemektedir;

 • Diş Taşı Temizliğinin ilk adımı diş taşlarının kazınmasıdır. Bu işlem ultrasonlu makinelerin kullanılması ile gerçekleştirilir.
 • Sonraki adım da dişlerin parlatılarak diş yüzeyinin pürüzsüzleştirilmesi işlemi yapılır. Bu işlem yapılırken dişte kalan plaklar tamamen yok edilir. Bu sayede dişin daha sağlıklı olması ve gelecekte plak oluşumunun engellenmiş olması sağlanır.

Diş Taşı Temizliği sonlandıktan sonra iki üç gün içerisinde yiyeceğiniz soğuk ve sıcak yemeklere karşı biraz hassasiyetiniz olacaktır. Ancak bu iki üç gün içinde geçecektir. Diş hekiminiz bu konu hakkında ve Diş Taşı Temizliğini ne sıklıkla yapmanız gerektiğine dair sizi bilgilendirecektir.

Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum Diş Kaplama, diş kaplama tedavisinde kullanılan seçenek olarak oldukça geniş bir tedavi alanına sahip bir yöntemdir. Hastanın diş yapısı, beklentisi, isteği ve rahatlığı seçim konusunda belirleyici etkenlerdir. Zirkonyum Kaplama, bu alanda hastaların hemen her ihtiyacına yanıt verebilecek yönde bir uygulamadır.

Zirkonyum Kaplama Nedir? Zirkon maddesinin yüksek ısı ve işlem görmesi sonucu, ham maddesinin evrimleştirilir diş kaplamalarında kullanılır hale gelmesine zirkonyum kaplama denilebilir.

Neden Zirkonyum Kaplama?

Zirkonyum Diş Kaplama Tedavisi

Kaplama seçenekleri oldukça fazla bir uygulamadır. Metal destekli, porselen, metal desteksiz, implant üstü kaplama gibi seçenekler bunlardan bazılarıdır. Zirkonyum Diş Kaplama,diğerlerinden ayıran elbette belli başlı yönler bulunmaktadır.

Bazılarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Zirkon maddesi, diş ve diş eti ile oldukça uyumludur.
 • Metal içermediği için alerjik reaksiyon göstermez.
 • Ağızda tat değişikliğine yol açmaz.
 • Tüm dişlerde rahatlıkla uygulanabilir.
 • Doğal dişlere zarar vermez.
 • Isı ve ışık geçirgenliği sayesinde kaplama altı doğal dişler çürümez.
 • Zaman sorunu yasayan hastalar için oldukça idealdir. Kısa sürede uygulanabilir.
 • Sağlam yapısı ile uzun sureli kullanım sağlar.

 

Zirkonyum Kaplama Fiyatları!.

Güncel zirkonyum diş fiyatlarını aşağıdaki tablodan öğrenebilirsiniz. Fiyatlar ve diğer sorunlar hakkındaki düşüncelerinizi yorum yapabilirsiniz!.

ZİRKONYUM KAPLAMA FİYATLARI 2020 KDV HARİÇ TL 2020 KDV DAHİL(%8) TL
Veneer Zirkonyum Kaplama (Metal ücreti hariç) 451,85 510,00
Veneer Kuron (Akrilik) 439,81 475,00
İmplant Üstü Veneer Zirkonyum Kaplama (Seramik) (Abutment Ücreti Hariç) 1.115,74 1.205,00
Laminate Veneer (Akrilik) 532,41 575,00
Laminate Veneer (Seramik) 1.069,44 1.155,00
Tam Seramik Kuron (Metal Desteksiz) 1.023,15 1.105,00
Adeziv Köprü (Maryland vb. gibi) 365,74 395,00
Düşmüş Kuron ve Köprü Simantasyonu (Her Sabit Üye İçin) 60,19 65,00
Kuron Köprü Tamiri * (Her Üye İçin) 254,63 275,00

* Kıymetli metal ücreti hariç. ** Kıymetli metal ve zirkonyum ücreti hariç.

Zirkonyum Kaplama Hangi Diş Kaplama Türüne Girer?

Zirkonyum KaplamaKaplamalar, metal destekli ve metal desteksiz olmak üzere iki ana başlık altında değerlendirilir. Zirkonyum ile kaplanan dişler metal destek kullanılmadan uygulandığı için metal desteksiz kaplama grubunda yer alır.

Destek gerektirmeyen kaplamanın farkı nedir? Sorusu akla gelebilir. Bu soruya kısaca yanıt verecek olursak; diş arkası bir noktadan diğer noktaya metal bir cisim ile birbirine bağlanır. Diğer bir değişle diş arkası desteklenmiş olur. Bu uygulama bazı hastaları olumsuz etkilemektedir. Hem görünüm hem kullanım acısından çok rahat olduğunu düşünmeyen pek çok hasta metal desteksiz kaplamayı tercih ediyor. Zirkonyum Kaplama, lamine (yaprak) kaplama bunlardan bazılarıdır.

Yerli İmplant Markaları

İmplant diş tedavilerinde çok yüksek fiyatlar çıkması dönemi artık geride kaldı, bunun en etkili nedeni yerli implant markası ve üreticilerinin artık pazarda yer alması olmuştur. Şuan olduğu gibi Alman ve Kore markaları gibi en çok tercih edilen markalar tek diş implant için 5 bin TL gibi fiyatlardan bahsedilmektedir. Ama yerli üretici implant markaları ile bu fiyatı 1.000 TL gibi fiyatlara düşürülebilmektedir. Sizin için Türkiye’de en çok kullanılan ve önerilen yerli implant markaları ve üreticilerini listeledik!.

Türkiye’nin Yerli İmplant Markaları!.

implant dişDTI İmplant: Yerli implant markalarının başında gelen DTI bir çok mühendis ve bilim adamların katkısı ile oluşturulmuş bir implant markasıdır. Üniversitelerinde katkısı ile üretim konusunda başarılı bir şekilde ürünlerini çıkararak implant piyasasına ürünlerini sunmaktadır. Yerli implant olan DTI yapılan çalışmalarla birlikte dünyadaki diğer implant ürünlerininde üstünde bir kalite ile ürünler sunmaktadır. CE sertifikası ve FDA onaylı üretim yapan DTI teknolojik cihazları ile implant üretimlerini yapmaktadır.

Implance Dental: 2012 tarihinde kurulan yerli implant markaları arasında implantce kısa bir zamanda oldukça hızlı gelişim göstermiştir. Trabzon’da bulunan üretim fabrikası ile kısa zamanda en başarılı implant markalarından birisi olmayı başarmıştır. İmplant pazar payının büyük bir kısmına hizmet veren bu marka uygun fiyatlı implant yaptırmak isteyenler için önerilenler arasında yer almaktadır.

Türkiye’de en çok tercih edilen ve diş kliniği tarafından en çok önerilen yerli implant markaları listesinde merak ettiğiniz implant markaları görmek istiyorsanız yorumlar kısmından sorularınızı yazabilirsiniz. Güncel içerikler ve bilgiler yeni yerli implant firmalarının açılması ve yenilikleri ile güncellenecektir. Yazı ve markalar hakkındaki düşüncelerinizi de yorum yapabilirsiniz 🙂

. . . 

Yabancı ve Yerli İmplant Markaları Arasındaki Farklar!.

Günümüzde implantlar ile Ağız ve Diş Sağlığı konusunda karşılaşıyoruz. Pek çok insan genel olarak diş kaynaklı sorunlar yaşıyor hatta bu sorunlar diş kaybına kadar gidiyor. Bu durumda dişleri eksik yaşamak istemeyen kişiler kendileri için bir çözüm arıyor. Bu çözümler arasında pek çok tedavi seçeneği bulunuyor. Ancak tüm yöntemlerden daha çok tercih edileni ise diş implantları oluyor. Diş implantları genel tanım olarak yedek diş kökü olmaktadır. Hazırlanan implantlar tamamen doğal dişlere uyacak bir şekilde hazırlanır genel olarak kalıcı olmasına rağmen tercihe göre çıkarılabilen implantlar da hazırlanmaktadır. Diş implantı bir nevi yapay kök yapısıdır. İmplantın yapısı ise titanyum ağırlıklı olmaktadır. İmplantlar çene kemiğine yerleşen kök vidalardır.

İlk olarak 2013 senesinde yerli implant oluşturulmuştu. Ülkemizde üretilen implantlar yüzde 100 yerli ürünlerdir. Günümüzde karşımıza dört adet yerli implant markası çıkıyor. Bunlar ise;

 • Nucleoss implant
 • Implance implant
 • Mode implant
 • Dti implant, şeklinde yerli markalar olmaktadır

Üretilen yerli implantlar genel olarak uygun fiyatlı ve kaliteli ürünlerdir. Bunun beraberinde teknolojik donanımı oldukça başarılıdır.

. . . 

Genel olarak fiyatlar yüksek olmasına rağmen son zamanlarda düşüş yaşayan implant modelleridir. Yabancı implant modelleri genel olarak kendini kanıtlamış güvenilir modeller olmaktadır. Uzun süre kullanım imkanı sunar ve dayanıklıdır. Çoğu diş doktoru tarafından tercih edilen ilk seçenek ithal implantlardır.

Başlıca Yabancı İmplant markalar;

 • AlphaBio İmplant
 • AB İmplant
 • DTI İmplant
 • İMPLANCE

Yerli İmplant Markaları ve Yabancı İmplant Arasındaki Farklar Nelerdir?

Yerli implant ile yabancı implant arasında birçok fark bulunmaktadır. Bu farklar arasında en belirgini fiyat farklılığıdır. Genel olarak yurt dışından gelen imkanlar tercih edilir. Çünkü gerekli sertifikasyonları sahiptir. Bunların dışında yabancı implantlarda meydana gelen sorunların çözümü için arkalarında bulunan köklü firmalar ile iletişim kurmak yeterlidir. Bundan dolayı fiyatlar da yüksektir.

Yerli implant ülkemizde özellikle son zamanlarda 5 adet firma adını duyurmaya başlamıştır ancak bu firmalara başarılı demek için henüz erken oluyor. Bunun nedeni ise ülkemizde implant üretimi çok eski değil. Bundan dolayı genellikle hastalar ve doktorlar yerli yerine yabancı implant tercih ediyor. Bunlar dışında yerli ve yabancı implantların yüzey farklılıkları bulunur. Yabancı implantlara göre yerli implantların daha da gelişmesi gerekmektedir. Bu durumdan dolayı da ciddi fiyat farkı ortaya çıkar

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Dişler yemek yemekten tutun tüm hayatımızda en işlevsel organlardan biridir. İnsan ilişkilerimizde de diş çok önemli bir yere sahip olmakla birlikte sağlıksız dişlerin olması insanı her açıdan etkiliyor. Dişleri sararan insanlar internet üzerinde diş nasıl beyazlatılır konusunu araştırıyorken bazı insanlar da evde diş beyazlatma tekniklerine merak salmış durumda. Buradan anlayacağınız herkes öyle ya da böyle dişlerini beyazlatmak istiyor. Peki ama diş nasıl beyazlatılır?

Her insan dişlerinin bembeyaz olmasını ister ama bunu bir türlü beceremez. Şunu belirtmek gerekli ki dişler öyle sonsuza kadar beyaz kalamıyor. Gün içinde yediğimiz içtiğimiz her şey dişleri etkiliyor. Zaten dişin orijinal rengi de beyaz renk olmadığını da söylemeden geçmeyelim. Dişlerin rengini kaybetmesine neden olan yiyecek ve içeceklerin başında ise çay, kahve, sigara, puro, nargile gibi şeyler geliyor. Bu şeylerin yoğun şekilde tüketilmesi, diş minesi üzerinde lekelenmelere neden olarak dişlerinizi sarartıyor ve zarar veriyor. Evde diş beyazlatma için bu ürünlerden uzak kalmanız sizin dişlerinizin daha beyaz olmasını sağlayacaktır. Evde dişleri beyazlatma tekniklerinin çoğunda asit özellikli maddeler kulanılıyor, bu yüzden dişlerinizi evde beyazlatma konusunda bu malzemeleri çok sık kullanmak yerine haftada bir ya da iki kez kullanmanız diş sağlığınız açısından doğru bir seçim olur. Daha bilgilendirici yöntemler için ise diş hekiminizi ziyaret etmenizi öneririz.

 • Diş Macunu ile Diş Beyazlatma

Evde Diş BeyazlatmaDiş macunu ile dişleri fırçalamak en geleneksel yöntemlerden biri. Her gün en az 2 kere dişleri fırçalamanız, dişlerin beyaza yakınlaşmasını sağlar. Çeşitli markalarda diş macunları bulunduğundan istediğiniz bir tanesini edinebilirsiniz.

Sabah ve akşam yatmadan dişlerinizi fırçalayabilir, hem dişleri beyazlatır hem de dişlerinizin çürümesini önlersiniz.

 • Limon ve Karbonat ile Dişleri Beyazlatmak

Limon ve karbonatı civarınızdaki insanlardan bol bol duymuş olmalısınız. Bir çay kaşığı karbonatın içerisine limonu sıkarak işe koyulun. Ardından da bu karışımı karıştırın ve bir diş fırçası yardımıyla dişlerinizi fırçalayın. Asit özelliği taşıyan bu yöntemi haftada bir ya da iki kere kullanmanız diş minesi sağlığınız açısından iyi olur.

 • Karbonat ile Diş Beyazlatmak

Karbonatı tek başına kullanarak ta dişleri beyazlatabilirsiniz. Haftada bir kaç kez karbonata diş fırçanızı batırarak dişlerinizi fırçalamanız diş renginizin beyaza yaklaşmasını sağlar.

 • Diş Beyazlatıcı Bantlar

Bu bantları bir çoğunuz duymamış olabilirsiniz ama evet internet üzerinde ve bazı eczanelerde bu bantlardan mevcut. Çeşitli markaların adı altında satılan bu ürünlerin diş beyazlatıp beyazlatmadığı meçhul ama doktorunuza danışıp karar vermeniz sizin için en doğrusu olacaktır.

 • Neem Yaprağı ile Diş Beyazlatma

Diş beyazlatmanın bir diğer yolu da neem yaprağından geçiyor. Bu yapraklar ister macun haline getirilerek ister de çiğnenerek dişlerin rengini açabiliyor. Neem bitkisini çiğnemek istemiyorsanız da neem bitkisinin yağını diş fırçanıza sürün ve dişlerinizi fırçalayın. Neem yaprağını ise aktarlardan edinebilirsiniz.

 • Muz Kabuğu ile Diş Beyazlatma

Herkesin duyduğu ve en az bir kere denediği bu yöntemde muz kabuğun ile dişinizi üç dakika kadar ovun ve arkasından ağzınızı çalkalayarak veya diş fırçanızla dişlerinizi temizleyin.

 • Tuz ile Dişleri Fırçalamak

Tuz, anti bakteriyel özelliği sayesinde dişlerinizi fırçaladığınızda dişleri beyazlatma ile kalmayıp, diş üzerinde bulunan bakterileri de öldürerek hijyenik bir ağıza ve dişlere sahip olmanızı sağlıyor.. Diş fırçanızı ıslatıp tuza dokundurarak diş fırçalanabilir. Dişlerinizi fırçalarken yavaş fırçalamanız diş etlerinize ve diş minenize zarar vermenizi önler.

Bu yöntemlerin bazıları asit özellikli olduğundan doktorunuza danışmadan kullanılmamasını öneririz. Asit özellikli yöntemler yoğun kullanımda diş minesi üzerinde aşınmalara neden olur. Bu nedenle çok yoğun şekilde kullanım önerilmemektedir.

 

Diş Teli Taktırma

Çarpık diş yapısına çözüm olarak uzun yıllardır hayatımızda olan diş teli tedavisi sayesinde bir çok yaşta dişleri düzeltmek için en etkili çözüm olarak diş teli taktırma yöntemi sunulmaktadır. Bu tedavi diş teli metallerinin dişleri zamanla olması gereken estetik haline getirmesi için zorladığından dolayı zaman zaman ağrılar olabiliyorsada sonuç gözle görülür derecede olumlu olması bu tedavinin dünyada milyonlar tarafından kullanılmasını sağlamıştır. Diş teli fiyatları ve çeşitleri hakkında detaylı bilgiyi adresteki yazımızdan öğrenebilirsiniz!.

Diş Teli Taktırma Adımları

Diş Teli TaktırmaDiş teli tedavisine her ne kadar bloglardan ve bizim yazılarımızdan karar vermiş olsanızda unutmamanız gereken temel öncelik tedavi adımlarına ve gerekliliğine doktorunuz karar vermektedir. Bütün insanların sorunları, diş yapıları ve çene yapıları farklıdır. Genel bloglarda bilgi sitelerinde genel olarak bilgileri bulabiliyor olsanızda tam anlamıyla sizi yansıtan bir tedavi bulamayacaksınız. Bunun için diş teli taktırma istediğinizi doktorunuza aktarabilirsiniz, uzman diş doktorları sizin için uygun yönlendirmeleri yapacaklardır.

Diş teli tedavisine başlamanın ilk adımı çene yapısı ve diş bozukluğu kontrolüdür, bu kontroller sonrasında hangi tür bir diş teli kullanmak istediğini hasta seçer ve uygunluğuna göre karar verilir.

Eskiden sadece metal diş telleri bulunuyor olsada artık günümüzde şeffaf diş telleri ve görünmez diş telleride bulunmaktadır. Dış görünüme ve estetiğe hiç bir şekilde zarar vermeyen bu diş telleri sayesinde sosyal hayatınızda bir aksaklık yaşamadan sorunsuz bir şekilde hayatınızı sürdürürken aynı zamanda diş sorunlarınızıda çözebilirsiniz. Diş teli taktırma konusunda merak ettikleriniz ve sormak istediklerinizi yorumlar kısmına yazarak bize ulaştırabilirsiniz!.

Diyet Yapmadan Zayıflamak Mümkün Mü?

Diyet yapmadan zayıflamak mümkündür. Hatta yapılan çoğu diyet hayal kırıklığı ile sonuçlanmaktadır. Bunun sebebi, diyetle beraber gelen kısıtlamaların kişiyi rahatsız etmesidir. Kişi, diyet listesinde yasak olan bir gıdayı, daha fazla tüketmek isteyecektir. Bunun sonucunda diyetler yarım kalmakta ve başarısız olmaktadır.

Öncelikle yapılması gereken, yenilen gıdalara yasak konmamasıdır. Severek yenilen gıdalar, yenmeye devam edilebilir ancak kalorisine göre yenilen gıdanın miktarı azaltılmalıdır. Kişi dikkatini ne yediğine değil, ne miktarda yediğine odaklamalıdır. Mutlaka küçük porsiyonlar tercih edilmelidir. Diyet gıdaları da tüketmek bir yarar sağlamaz.

Örneğin diyet dondurmanın tadı, zevkle yenilen dondurmaya benzemiyorsa bir anlamı olmayacaktır. Bu sebeple kişi, en sevdiği dondurmayı az miktarda tüketmelidir. Öğünlerde tabağa bol miktarda salata koymak, diğer gıdalardan ise az miktarda almak en iyisidir. Çikolata kararında olduğu takdirde tüketilebilir. Siyah çikolatanın yararlı olduğu bilinir. Abartmaksızın istenilen her şeyden az miktarda yemekte bir sakınca yoktur. Aç kalmaya sebep olan diyetler sağlığı bozar. Sevilmeyen şeylerin yendiği bir diyet ise kişinin psikolojisini olumsuz etkiler, mutsuz eder. Akşam belli bir saatten sonra illa bir şeyler atıştırılacaksa mümkün olduğunca hafif bir gıda olmasına dikkat edilmelidir. Buna ek olarak kişiyi zorlamayacak egzersizlerin yapılması da zayıflamaya katkı sağlayacaktır. Bolca su tüketilirse, kısa sürede zayıflamaya başlamak mümkündür.

Tekerlekli Sandalye Olan Diş Klinikleri

Diş sorunları herkes için devam eden bir sorundur, yürüme engeli veya geçici rahatsızlığı bulunan kişilerin kullanabileceği tekerlekli sandalyeler diş polikliniklerindede yer almaktadır. Sizin için diş kliniği içerisinde olması gerektiğini düşündüğümüz tekerlekli sandalyeden bahsetmek istiyoruz.

Dolaşım ve yer değiştirme sorununa büyük ölçüde çözüm olan tekerlekli sandalyeler hakkında neler biliyorsunuz? Sizin için tarihten günümüze tekerlekli sandalyeleri inceledik ve diş kliniği için yararlarından bahsettik.

Tekerlekli Sandalye Nedir? Tarihten Günüze Tekerlekli Sandalye!.

Normal tekerlekli sandalyelerin yanında, akülü tekerlekli sandalyeler yaklaşık 2000 yıllarından bu yana Türkiye’nin dört köşesinde yüzlerce hatta binlerce engelli tarafından kullanılmaktadır, Bundan dolayı da kalitesini ve dayanıklılığını ispatlamış bir marka tekerlekli sandalye tercih edilmelidir.

Kalite ve dayanıklılığın yanı sıra ekonomik olanının da tercih edilmesi bir başka durumdur. Tekerlekli sandalye markası olarak BELMO, kalitesi güvencesi ve markası ile ön plandadır. Ayrıca, kişiye özel üretim hizmeti de vermektedir.

Tekerlekli sandalye ile yapılan onlarca spor dalı da bulunmaktadır ve her spor dalının ihtiyaçları doğrultusunda farklı dizayn edilerek farklı özelliklerde tekerlekli sandalye modelleri geliştirilmiştir.

Diş polikliniği tekerlekli sandalye alırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsurların başında teknik servisinin olması ve yedek parçasının bulunabilirliği gelir. BELMO markası Teknolojiyi yakından takip eden ve sürekli olarak yeni nesil tekerlekli sandalye ve akülü tekerlekli sandalye piyasaya süren bir markadır. Ayrıca akülü tekerlekli sandalyelerde kuru tip ya da jel aküler kullanılması standart gereğidir.

İnternet üzerinden de aradığınız tekerlekli sandalyeyi de satın alabilirsiniz. Hatta bu firmalar kurulum ve teknik destek de sağlamaktadır. Katlanabilir ve Akülü tekerlekli sandalyeler ekonomik ve uygun fiyatları ile pratik kullanımları konusunda da ön plana çıkmaktadır. Tekerlekli sandalye ile ilgili iş yapan firmalar atölye işçiliği sergilenmektedir. Bu konuda üretici yerler detaylı bir geçmişe sahip değildir.

İmplant Diş Yapımı

Kayıp dişlerin yerini doldurmak için yapılan son yılların en popüler tedavisi olarak akıllara yer edinmiş olan implant tedavisi hakkında bir çok kişinin temel bilgisi bulunmaktadır. Genellikle titanyumdan yapılan implant köklerinin gerçek köklerin yerini alarak hastanın diş ve ağız yapısına özel olarak yapılan porselen dişlerin kök üstüne yerleştirilmesi ile uygulanan tedavidir. İmplant diş yapımı ortalama 3 – 4 ay kadar sürmektedir, diş etinin iyileşmesi ve çene kemiğine monte edilen implant köklerinin çene ile bütünleşmesi için 3 ay kadar bir zaman geçmesi beklenmektedir. Bu süreç hastalara göre değişiklik gösterebilmektedir!.

İmplant Diş Yapımı Adımları Nelerdir?

İmplant Diş Yapımıİmplant yapımının adımlarının başında implant tedavisi için hastanın diş yapısı, implant için gerek olup olmadığı kontrol edilir. İmplant yapılmasına uygun görüldüğünde doktor tarafından çene kemiği röntgeni istenmektedir. Röntgen sonrasında implant bacaklarının yerleştirilmesi için bir uyumsuzluk olup olmadığı kontrol edilir ve tedavi öncesi tanı işlemi tamamlanır. Bu aşamalarda sorun yoksa implant diş yapımı tedavisi başlar ve diş temizliği ve temel düzenlemeler yapılarak çene kemiğinin implant ayakaları için hazırlanması adımı başlar.

 •  İmplant kökünün yerleştirileceği kısımlardaki damak ve diş eti açılarak çene kemiği açılma işlemi başlar. İmplant kökünün yerleşeceği kadar alan çene kemiği delinerek açılır ve kök yerleştirilir. Damak ve iş eti kapatılarak 3 ay kadar çene kemiği ve titanyum implant kökünün birleşmesi beklenir.
 • Birleşme ve iyileşme sürecinden sonra hastanın isteğine göre porselen veya zirkonyum dişler yapılarak implant diş kökü üzerine yerleştirilerek tedavi sonlandırılır. İmplant diş yapımı hakkında daha detaylı açıklamalar ve görsel tanıtımlar için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

3 Diş İmplant – Köprü İmplant Diş Yapımı!.

Yanyana üç diş kayıp durumlarında ve genellikle porselen diş tedavilerinde bilinen köprü yöntemi implant tedavisindede oldukça sık kullanılmaktadır. Üç tane yan yana implant kökü yerleştirmek yerine 2 adet kök arasında diş köprü yapılmaktadır. Bu tedavi yöntemi diş eti yetersiz olunan durumlarda önerilmemektedir. Diş doktorunuz uygun olma durumunda bu implant diş tedavi yöntemini önerecektir.

implant yapımı

İmplant yapımı hakkında sormak istediğiniz soruları yorumlar kısmından yazabilirsiniz ve fikirlerinizi, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

İmplant fiyatları yazımız ilginizi çekebilir, bu konuyla alakalı incelemek isterseniz buraya tıklayın!.

Şeffaf Plak (Telsiz Ortodonti) Tedavisi

Oldukça yeni tedavi tekniklerinden biri olan bu yöntemde temel amaç daha düzgün sıralanan dişlere sahip olunmasıdır. …

Akvadent Diş Polikliniği Hizmetleri

İnsan vücudunda dişler çok önemli bir bölümü oluşturmaktadır. Vücudun birçok bölümünü de etkilemektedir. …

Diş Eti Çekilmesi Nedir?

Diş eti çekilmesi yani diş atrofisi denilen olay dişleri saran dokunun, dişi veya kökünü dışarı çıkartarak çekilmesidir. …