İmplant Diş Yapımı

Kayıp dişlerin yerini doldurmak için yapılan son yılların en popüler tedavisi olarak akıllara yer edinmiş olan implant tedavisi hakkında bir çok kişinin temel bilgisi bulunmaktadır. Genellikle titanyumdan yapılan implant köklerinin gerçek köklerin yerini alarak hastanın diş ve ağız yapısına özel olarak yapılan porselen dişlerin kök üstüne yerleştirilmesi ile uygulanan tedavidir. İmplant diş yapımı ortalama 3 – 4 ay kadar sürmektedir, diş etinin iyileşmesi ve çene kemiğine monte edilen implant köklerinin çene ile bütünleşmesi için 3 ay kadar bir zaman geçmesi beklenmektedir. Bu süreç hastalara göre değişiklik gösterebilmektedir!.

İmplant Diş Yapımı Adımları Nelerdir?

İmplant Diş Yapımıİmplant yapımının adımlarının başında implant tedavisi için hastanın diş yapısı, implant için gerek olup olmadığı kontrol edilir. İmplant yapılmasına uygun görüldüğünde doktor tarafından çene kemiği röntgeni istenmektedir. Röntgen sonrasında implant bacaklarının yerleştirilmesi için bir uyumsuzluk olup olmadığı kontrol edilir ve tedavi öncesi tanı işlemi tamamlanır. Bu aşamalarda sorun yoksa implant diş yapımı tedavisi başlar ve diş temizliği ve temel düzenlemeler yapılarak çene kemiğinin implant ayakaları için hazırlanması adımı başlar.

  •  İmplant kökünün yerleştirileceği kısımlardaki damak ve diş eti açılarak çene kemiği açılma işlemi başlar. İmplant kökünün yerleşeceği kadar alan çene kemiği delinerek açılır ve kök yerleştirilir. Damak ve iş eti kapatılarak 3 ay kadar çene kemiği ve titanyum implant kökünün birleşmesi beklenir.
  • Birleşme ve iyileşme sürecinden sonra hastanın isteğine göre porselen veya zirkonyum dişler yapılarak implant diş kökü üzerine yerleştirilerek tedavi sonlandırılır. İmplant diş yapımı hakkında daha detaylı açıklamalar ve görsel tanıtımlar için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

3 Diş İmplant – Köprü İmplant Diş Yapımı!.

Yanyana üç diş kayıp durumlarında ve genellikle porselen diş tedavilerinde bilinen köprü yöntemi implant tedavisindede oldukça sık kullanılmaktadır. Üç tane yan yana implant kökü yerleştirmek yerine 2 adet kök arasında diş köprü yapılmaktadır. Bu tedavi yöntemi diş eti yetersiz olunan durumlarda önerilmemektedir. Diş doktorunuz uygun olma durumunda bu implant diş tedavi yöntemini önerecektir.

implant yapımı

İmplant yapımı hakkında sormak istediğiniz soruları yorumlar kısmından yazabilirsiniz ve fikirlerinizi, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

İmplant fiyatları yazımız ilginizi çekebilir, bu konuyla alakalı incelemek isterseniz buraya tıklayın!.


Write a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şeffaf Plak (Telsiz Ortodonti) Tedavisi

Oldukça yeni tedavi tekniklerinden biri olan bu yöntemde temel amaç daha düzgün sıralanan dişlere sahip olunmasıdır. …

Akvadent Diş Polikliniği Hizmetleri

İnsan vücudunda dişler çok önemli bir bölümü oluşturmaktadır. Vücudun birçok bölümünü de etkilemektedir. …

Diş Eti Çekilmesi Nedir?

Diş eti çekilmesi yani diş atrofisi denilen olay dişleri saran dokunun, dişi veya kökünü dışarı çıkartarak çekilmesidir. …