Porselen Diş Fiyatları

Diş, sağlık açısından olduğu kadar estetik açısından da önemli bir konudur. Dişi sağlıklı olan insanlar sosyal hayatta daha özgüvenli hareket etmektedir. Dişlerin sağlıklı olması, ağızda oluşacak kokuları önlemekte ve sindirimin de daha düzgün olmasını sağlamaktadır. Özellikle estetik kaygı taşıyan ve dişlerinden memnun olmayan kişiler için çeşitli kaplama yöntemleri bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi porselen diş yapımı tekniğidir.

Porselen Diş Fiyatları Ne Kadar?

Şehirlere ve kliniklere göre değişiklik gösteren Porselen kaplama tedavisinin ortalama fiyatlarını sizin için listeledik. Porselen diş fiyatı, 400 TL ile 700 TL arasında değişmektedir. Kullanılan malzemeler ve tedavi sürecine göre fiyatlarda farklılıklar görülmektedir. Detaylı ve kesin fiyatlar için klinik uzman doktorların detaylı incelemeleri gerekmektedir.

Diş Tedavi Türü!. 2020 KDV Hariç Fiyatları
Tek Parça Döküm Kuro 410 TL
Veneer Kuron (Akrilik) 480 TL
İmplant Üstü Veneer Kuron (Seramik)
(Abutment Ücreti Hariç)
1.235 TL
Laminate Veneer (Akrilik) 585 TL
Laminate Veneer (Seramik) 1.275 TL
Tam Seramik Kuron (Metal Desteksiz) 1.225 TL
Geçici Kuron (Tek Diş İçin) 150 TL
Kuron Sökümü (Tek Sabit Üye İçin) 135 TL

Porselen Diş Yapımı Nedir?

Porselen DişBembeyaz dişler ile daha rahat gülüşler için diş yapısında ve renginde sorun yaşayan kişiler uzmana başvurmalıdır. Bu noktada porselen diş nasıl yapılır sorusu devreye girmektedir. Öncelikle bu hizmet için başvuran hastanın ağız ve diş yapısı incelenmelidir. Sonrasında hangi teknikle bu işlemin yapılmasına karar verilecektir. Adından da anlaşılacağı gibi bu işlem için kullanılan an malzeme porselendir. Öncelikle bu hizmeti talep eden kişinin çene ve ağız ölçüleri alınmaktadır. Bu işlemin ardından diş yapısı ve ayrılan bütçeye göre hangi kısımların kaplanacağına karar verilmektedir.

Porselen diş nasıl yapılır sorusunu soran kişiler için hizmeti alacakları uzman oldukça önemlidir. Malzemeyi en doğal ve kişinin çene yapısına en uygun kullanan uzmanlar tercih edilmelidir. Porselen, görüntü olarak dişin doğal görüntüsüne en yakın malzeme olduğu için en sık tercih edilen materyaldir. Porselen diş fiyatı belirlenirken ana malzeme porselen olsa da talebe ve olanaklara göre seramik ve metal de kullanılabilmektedir ve bu genel fiyatları etkilemektedir.

Porselen diş genellikle çarpışık diş bozukluğu olanlara, kırık dişi olanlara, diş yapısını beğenmeyenlere uygulanabilir. Bu yöntem, ileri düzeyde diş çürüklüğü olanlara, diş eti sorunu olanlara uygulanamamaktadır.

Porselen Diş Fiyatları ve Çeşitleri

Porselen diş konusunda sıklıkla sorulan sorular arasında porselen diş çeşitleri nelerdir sorusu yer almaktadır. Porselen diş fiyatları, kullanılan malzemeler ve tedavisine göre bir çok çeşit barındırmaktadır. Bu tedavi türlerini sizin için şu şekilde sıraladık.

  • Full Porselen Diş Kaplama

Porselen diş fiyatıDişlerin önlü ve arkalı olmak üzere tamamını kapsayan porselen kaplama çeşididir. Bu porselen kaplamaya embress diş kaplama adı da verilmektedir. Tedavi süresinin uzun ve sabır gerektirdiği bu kaplama çeşidinde seramik kullanılmaktadır. Seramik parçaların üzerine cam seramik konularak pekişmesi sağlanmaktadır. Dayanıklılık süresinin uzun olması için işlem dikkatli ve sabırlı bir şekilde uygulanmalıdır.

  • Ön Porselen Diş Kaplama

Estetik kaygılardan dolayı, daha etkili bir gülüşe sahip olmak isteyenlerin tercih ettiği porselen diş kaplama yöntemidir. Bölgesel olarak uygulanan bir işlem olduğu için full kaplamaya göre daha kısa sürmekte ve daha uygun fiyatlara gelmektedir.

  • Tek Diş Porselen Kaplama

Genellikle bir kaza sonrasında tek bir dişini kaybeden ya da tek dişi hasar gören kişiler için tek diş porselen diş kaplama yöntemi uygulanmaktadır. İşlem genellikle kısa sürmekte ve diş ölçüsü doğru alındığında olumlu sonuç vermektedir.


Write a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şeffaf Plak (Telsiz Ortodonti) Tedavisi

Oldukça yeni tedavi tekniklerinden biri olan bu yöntemde temel amaç daha düzgün sıralanan dişlere sahip olunmasıdır. …

Akvadent Diş Polikliniği Hizmetleri

İnsan vücudunda dişler çok önemli bir bölümü oluşturmaktadır. Vücudun birçok bölümünü de etkilemektedir. …

Diş Eti Çekilmesi Nedir?

Diş eti çekilmesi yani diş atrofisi denilen olay dişleri saran dokunun, dişi veya kökünü dışarı çıkartarak çekilmesidir. …