Şeffaf Plak (Telsiz Ortodonti) Tedavisi

Oldukça yeni tedavi tekniklerinden biri olan bu yöntemde temel amaç daha düzgün sıralanan dişlere sahip olunmasıdır. Telsiz ortodonti tedavisinde hasta için özel olarak hazırlanan şeffaf plaklar kullanılır.

Şeffaf Plak Tedavisinin Avantajları

Klasik diş teline nazaran daha estetik bir görünüm sunar

  • Daha az sayıda muayeneye ihtiyaç olur
  • Her yaş grubu için uygundur
  • Alışma süreci daha kolay ve daha kısadır
  • Yemek sırasında çıkarılıp sonrasında yeniden takılabilir

Şeffaf Plak Kimlere Uygulanabilir?

Şeffaf PlakDiş teli kullanmak istemeyenler ve dişlerinde çapraşıklık olanlar için son derece ideal bir tedavi şeklidir. Ancak bu tedavinin uygulanabilmesi için alt ve üst çenede gömülü diş olmaması gerekiyor. Aynı zamanda dişleri arasında çok fazla boşluk olanlar için de uygun olmayan bir tedavi metodu olduğunu belirtelim.

Şeffaf Plak Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Tedavi süresi her hastada aynı olmaz. Bazı hastalarda kısa zamanda sonuç alınırken bazı hastalarda daha uzun süre tedaviye gerek duyulabilir. Dişler arasındaki çapraşıklık oranı ne kadar fazla olursa tedavi süresi de o kadar uzun olur. Diş telleri ile yapılan tedavi ile kıyaslandığında bu tedavinin birkaç ay daha uzun süre devam ettiğini söyleyebiliriz.

Invisalign Tedavisi Acı Verir Mi?

Şeffaf plak tedavisinde dişlerin daha düzgün sıralanması için kullanılan şeffaf aparat dişlere bir güç uygular. Bu güç de özellikle ilk günlerde hafif bir ağrıya neden olabilir. Ancak bu ağrının şiddetli olmadığını, hastaların yaşamını sıkıntıya sokmadığını belirtmek gerekiyor. Zamanla ağrı azalır ve bir süre sonrasında da hissedilmez.

Şeffaf Plakta Dişlerin Sallanması Normal Mi?

Elbette amaç dişlerin yeniden hizalanmasıdır. Bu zaman zarfında dişlerde hafif olmak kaydıyla sallanma meydana gelebilir. Bu durum gayet normaldir ve hatta beklenen bir durumdur. Hastaların dişlerdeki hafif sallanma nedeniyle endişe etmelerine gerek olmaz.

Şeffaf Plak Fiyatları 2021 Ne Kadar?

Diş hekiminin tecrübesi gibi bazı faktörler fiyat üzerinde belirleyici olabiliyor. Bu nedenle fiyat bilgisi vermek yanıltıcı olabilir. Ancak bu tedavi için sanıldığı gibi yüksek rakamlardan oluşan bir bütçe ayırmak gerekmiyor.

Detaylı bilgi için:
https://butunisimizdis.com/


Write a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şeffaf Plak (Telsiz Ortodonti) Tedavisi

Oldukça yeni tedavi tekniklerinden biri olan bu yöntemde temel amaç daha düzgün sıralanan dişlere sahip olunmasıdır. …

Akvadent Diş Polikliniği Hizmetleri

İnsan vücudunda dişler çok önemli bir bölümü oluşturmaktadır. Vücudun birçok bölümünü de etkilemektedir. …

Diş Eti Çekilmesi Nedir?

Diş eti çekilmesi yani diş atrofisi denilen olay dişleri saran dokunun, dişi veya kökünü dışarı çıkartarak çekilmesidir. …